PRZEDSZKOLAKI NA SPEKTAKLU TEATRALNYM

WhatsApp Image 2020-01-07 at 13.52.01Dnia 07.01.2020r. Steblusiowe przedszkolaki z grupy ,,Słoneczka” i ,,Misiaki” brały udział w wycieczce do Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu na przedstawienie teatralne pt. ,,Shrek – czyli baśń o tolerancji” w wykonaniu aktorów z Teatru Profilaktycznego „Alert” z Wrocławia. Musicalowa wersja przygód Zielonego Stworka to ciekawa sztuka teatralna, angażującą nowoczesna technikę teatralną, efekty specjalne, piękne kostiumy i skomplikowaną charakteryzację.  Spektakl  ukazuje wędrówkę zielonego, szkaradnego Shreka, który przerażał swym wyglądem wszystkie napotkane na swojej drodze osoby.WhatsApp Image 2020-01-07 at 13.52.00 (1)

Przedstawienie zawierało bardzo ważne przesłanie o tolerancji, poszanowaniu inności  w wyglądzie, a także wierze we własne możliwości. Przedszkolaki uśmiechały się i całym sercem oraz okrzykami wspierały wspaniałego Shreka! Na widowni panowała wspaniała atmosfera, a w dzieciach urosło przekonanie i chęć pomocy nawet tym brzydkim i dużym.  Spektakl dostarczył dzieciom pozytywnych emocji i wrażeń, a gromkie brawa były wyrazem uznania dla aktorów.