W KRAINIE MUZYKI

imagesDzisiaj chcemy Was zaprosić do zabawy pod hasłem „Rytmika rąk”. Potrzebne są tylko, Wasze dłonie i dobre chęci do wspólnej zabawy. Wasze ręce wygrywać będą rytm utworów muzycznych. Na pewno chcecie wiedzieć, co to jest rytm?

A więc rytm, to miarka, dzięki której prawidłowo brzmi słuchany przez nas utwór muzyczny. Gdyby go nie było, nie moglibyśmy słuchać pięknej muzyki. Wszystko rozpadło by się po pierwszych taktach. To proste: „jak nie ma rytmu nie ma dobrej muzyki”.

Na początek zadanie bardzo proste, z którym poradzą sobie nawet najmłodsze dzieci. Trzeba wygrać rytm do melodii granej na pianinie:

1. uderzając dłońmi w stół

2. klaszcząc

3. stukając opuszkami palców w stół.

Najpierw zapraszamy na filmik, na którym zapoznacie się dokładnie z zadaniem. Potem spróbujcie powtórzyć zadanie razem z nami, odtwarzając filmik ponownie.

A teraz kolejne zadanie nieco trudniejsze. Musicie być bardzo czujni, Wasze rączki będą szybciej zmieniać pozycje ruchowe. Chcecie spróbować, zobaczcie filmik, a potem wykonajcie zadanie razem z nami.

Ostatnie zadanie jest najtrudniejsze – dla dzieci starszych. Tym razem zabawa odbywać się będzie, przy podkładzie aktywnej muzyki Batii Strauss. Ręce będą się bawić, na zasadzie  e-ch-a, które poznaliście ostatnio. Dlatego poproście do wspólnej zabawy Rodzica lub kogoś bliskiego. Jak to brzmi, zobaczcie i posłuchajcie, oglądając nagranie. Gdy poznacie zadanie, spróbujcie je powtórzyć z bliską osobą.

Jeśli udało Wam się wykonać przydzielone zadanie należą się Wam BRAWA!!! A dla dzieci, które wykonały wszystkie dzisiejsze zadania jeszcze WIĘKSZE BRAWA!!!

1659Na zakończenie dzisiejszej audycji mamy do Was jeszcze jedno pytanie: czy udało Wam się rozpoznać głos pani z przedszkola, która Was dzisiaj witała?

TAK! Dzisiaj przywitała Was PANI ANIA !!!

Do usłyszenia!