A oto lista składników, które są do tego niezbędne.

• ½ kostki drożdży

• ½ kg mąki pszennej

• 1 kostka roztopionego masła

• szczypta soli

• 2 cukry waniliowe.

Nadzienie:

• marmolada

• kostka 200 g twarożku + 2 łyżki cukru + stara skóra z cytryny = całość zmieszać na jednolitą masę.

WhatsApp Image 2020-05-27 at 07.54.59

Jeśli macie zgodę Waszej Mamy na wspólne pieczenie, przystępujemy do przygotowania w/w składników ciasta bazowego.

Jak to zrobić?

Starsze dzieci mogą przygotować ciasto samodzielnie (oczywiście pod nadzorem osoby dorosłej), a młodsze będą obserwować jak robi to Mama. Pamiętajcie! – zawsze jak przygotowujecie coś do jedzenia, trzeba dokładnie umyć ręce!!!

Opis:

Ciasto dzielimy na dwie kuleczki, które nie przyklejają się do stolnicy!

Naszego ciasta nie trzeba podsypywać mąką, ani czekać, aż wyrośnie!!!

Teraz praca dla wszystkich dzieci!

WhatsApp Image 2020-05-27 at 07.55.00

Zabierajcie jedną część ciasta i wałkujcie ją tak długo, aż z kulki zrobi się placek (grubości około 5 mm). Teraz Mama podzieli placek na kwadraty, a wy łyżeczką nakładać będziecie słodką marmoladę lub serek (jak kto lubi).

WhatsApp Image 2020-05-27 at 07.55.00 (1)

A TERAZ ZAGADKA MATEMATYCZNA DLA DZIECI STARSZYCH:

?Ile jest na zdjęciu kwadratów z marmoladą, a ile z serkiem?

?Których ciasteczek jest więcej i o ile?

Odpowiedź brzmi:

Ciasteczek z marmoladą jest 10, a ciasteczek z serkiem 13.

Wszystkich jest zatem 23!

Ciasteczek z serem jest o 3 więcej, niż z marmoladą.

Kto z Was udzielił takich odpowiedzi jest MISTRZEM W LICZENIU!!! BRAWOOO!!!!

Co dalej?

WhatsApp Image 2020-05-27 at 07.55.01 (2)

WhatsApp Image 2020-05-27 at 07.55.02SMACZNEGO!!! 1340952