Kreatywne zabawy ruchowe

878749Ruch to zdrowie i w życiu dziecka jest równie ważny, co nauka. Zajęcia ruchowe dla dzieci to gwarancja dobrego rozwoju układu kostnego i stawów. Ruch to także sposób na trening koncentracji oraz samodyscypliny – a jeśli sprawia, że dobrze się bawimy, to jest to najlepsze połączenie.

Dziś proponujemy prostą zabawę, która sprawi Wam wiele radości. Wystarczy, że znajdziecie taśmę malarską i kawałek podłogi. Przyklejcie taśmę tak, aby wyszła „drabinka” – ilość szczebelków zależy od Was. Teraz wystarczy dzieciaki, że uruchomicie wyobraźnię. Możecie skakać i bawić się tak jak my, lub wymyślić wiele innych sposobów na super zabawę z wykorzystaniem kratek.

Młodszym dzieciom proponujemy, aby rodzice pomogli wykleić np. zygzaka lub wijącego się węża. Możecie pokonywać trasę tak jak my, stawiając nóżkę za nóżką – poćwiczycie wówczas równowagę. Zachęcamy Was również do wymyślania własnych sposobów pokonywania wyznaczonej trasy. Wierzymy, że Wasze pomysły nie będą miały końca.

My bawiliśmy się świetnie i tego samego życzymy Wam! 1340952