W KRAINIE MUZYKI

Witajcie na kolejnym wspólnym muzykowaniu. Dzisiaj mamy dla Was niespodziankę. Podczas muzycznych zabaw, będziecie mogli posłuchać głosów swoich kolegów i koleżanek ze „Steblusia” .  Sami się przekonacie, że są świetnymi  pomocnikami, a co najważniejsze doskonale się przy tym bawią.

Na pewno jesteście ciekawi, jaki będzie temat dzisiejszego spotkania. „Steblusiaki” nagrały dla Was zagadkę słuchową. Musicie tylko dobrze się wsłuchać i odgadnąć, czyj to głos???

Tak! To głos kaczki. Na początek zaśpiewamy sobie wszyscy znaną piosenkę o pewnej kaczce, która mieszkała opodal krzaczka i nazywała się …. „dziwaczka”.dc9E8Lec7

Dzieci młodsze, które nie znają słów, mogą dołączyć do nas w drugiej zwrotce, którą śpiewać będziemy na sylabie „la”. Gotowi? Zaczynamy!

A teraz kilka prostych zabaw słuchowych dla dzieci młodszych. Wystarczy, że posłuchacie jak robią to „Steblusiaki”, a z pewnością do nas dołączycie. Po prostu trzeba powtórzyć  podany rytm wymawiając sylabę „kwa”. Posłuchajcie i bawcie się z nami!

Jeśli poprzednie zadanie było dla Was proste i wykonaliście je z łatwością, możecie przystąpić do zabaw przeznaczonych dla dzieci starszych. Tu zadanie będzie trudniejsze. Trzeba wystukać podany rytm i jednocześnie rytmicznie wymawiać sylabę „kwa”. Trochę skomplikowane? … nie! Dacie radę! Posłuchajcie i dołączcie do nas!!!

Dziękujemy naszym małym pomocnikom za dzisiejsze zabawy muzyczne i wszystkim tym, którzy do nas dołączyli, by bawić się razem z nami!!!

nutyNa zakończenie dzisiejszych zajęć mamy do Was jeszcze jedno pytanie: czy udało Wam się rozpoznać głos pani z przedszkola, która Was dzisiaj witała?

TAK! Przywitała Was dzisiaj PANI JOLA!

Do usłyszenia!