OKO-RĘKA-RUCH

handDzisiaj, Steblusiowe przedszkolaki, będziemy doskonalić koordynację wzrokowo-ruchową, czyli ćwiczyć umiejętność łączenia tego co widzi oko, z tym co wykonuje ręka. Jest to również dobre ćwiczenie dla mózgu. Dlaczego to takie ważne? – bo dobrze rozwinięta koordynacja wzrokowo-ruchowa pozwala na wykonywanie wielu codziennych czynności takich jak: pisanie, rysowanie, manipulowanie, ćwiczenia gimnastyczne oraz czynności z zakresu samoobsługi.

Będą potrzebne następujące rzeczy:

– białe kartki A4

– 2 zakrętek

– flamastry lub kredki

Dzieci starsze:

Przed rozpoczęciem zabawy trzeba wykonać dwa takie same wzory na kartce A4.

or 1or 2Dokument 9 (1)-3Dokument 9 (1)-4Dokument 9 (1)-5

karty pracy – dzieci starsze

Zabawa będzie polegała na tym, żeby pokonać trasę od jednej kropki do drugiej, używając jednocześnie obu rąk. Poniżej macie filmik z ćwiczeń – to wcale nie jest takie łatwe!!!

Dzieci młodsze:

Przed rozpoczęciem zabawy muszą mieć przygotowane kartki z narysowanymi trasami.

Dokument 9 (1)-6Dokument 9 (1)-7Dokument 9 (1)-8 Dokument 9 (1)-9

karty pracy – dzieci młodsze

Zadaniem dziecka jest wodzić zakrętką po śladzie zwierzątka – najpierw używając ręki prawej, później lewej.

Życzymy miłej zabawy!!! 1340952