TYDZIEŃ Z FROEBLEM W GRUPIE MISIAKÓW

davDAR ZABAWY to innowacyjny program wychowania przedszkolnego realizowanego od września 2016 roku w Steblusiowym przedszkolu, opracowany na podstawie koncepcji pedagogicznej niemieckiego pedagoga- Friedricha Froebla. Wykorzystanie darów przynosi wiele korzyści: umożliwia ćwiczenie wszystkich zmysłów, rozwijanie sprawności manualnej, koncentracji, koordynacji wzrokowo-ruchowej, pobudza wyobraźnię i myślenie twórcze. Tematyka tego tygodnia: Jak zadziwić przedszkolaka tym, co biega, pływa, lata – zatem Misiaki szczególnie interesowały się łąką i jej mieszkańcami. W grupach zabawowo-zadaniowych kształtowały pojęcie symetrii, układały z darów brakujące części obrazka, lepiły z plasteliny zwierzątka zamieszkujące łąkę, przygotowywały wiosenną herbatkę, układały „ule” – konstrukcje z soczewicy  i wykałaczek, przygotowywały przekąski z winogron – „gąsieniczki”, tworzyły „biedronki” – origami płaskie z koła, malowały barwne motyle.

Zobaczcie sami:

dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav davdav dav

Kategorie: 2016/2017