NOWY ROK PRZEDSZKOLNY 2017/2018

Drodzy Rodzice i Kochane Przedszkolaki informujemy Was, iż pierwszy dzień nowego roku przedszkolnego 2017/2018 będzie miał miejsce w piątek 1 września 2017 r. W przedszkolu nie ma oficjalnego rozpoczęcia roku, a więc przyprowadzone dzieci zostaną skierowane do sal, gdzie spotkają się z wychowawczyniami.

Steblusiowe przedszkolaki w sali zabaw

IMG_5783Z okazji zakończenia dyżuru wakacyjnego w Steblusiu w dniu 28.07. dzieci wybrały się wraz z Paniami do sali zabaw „Wesołe Miasteczko”. Przedszkolaki bawiły się w labiryntach z przeszkodami, suchym basenie z kulkami, na zjeżdżalniach, skakały na dmuchańcu, korzystały z mini pojazdów. Cudownie spędzone chwile minęły bardzo szybko, więc dzieci pełne niezapomnianych wrażeń wróciły do przedszkola.

Zobaczcie sami:

(więcej…)

Steblusiowi artyści rysują kredą

IMG_5754Zajęcia plastyczne są ulubioną formą działań dzieci w wieku przedszkolnym. Na rozwój ich zainteresowań sztuką duży wpływ ma wprowadzanie różnorodnych technik malarskich. Jedną z ciekawszych technik jest rysowanie kredą w plenerze. W dniu 27.07.2017r. przedszkolaki swoją fantazję wyzwalali na płocie przed przedszkolem. Miejsca było dużo, więc nikt nikomu nie przeszkadzał w tworzeniu kompozycji.  Za pomocą kredy powstawały piękne prace, udostępnione wielu widzom.

Zobaczcie sami:

(więcej…)

Zabawy z masą solną

dav

25 lipca w grupie Delfinków odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonywały pracę z masy solnej – morskie zwierzęta. Była to świetna zabawa rozwijająca aktywność twórczą oraz sprawność manualną dzieci. Przedszkolaki najpierw przygotowały masę solną, kiedy już była gotowa, dzieci z zapałem wzięły się do pracy. Każde z nich samodzielnie wymodelowało zwierzątko morskie, którego kształt i wielkość zależały od „autora” pracy. W dniu następnym po wyschnięciu masy, dekorowali swoje figurki farbami.

Zobaczcie sami:

(więcej…)

Sensoplastyka u Muszelek

Sensoplastyka to takie sensoryczne IMG_5616podejście do plastyki. Połączenie doznań dotykowych ze wzrokowymi (kolory), zapachowymi, słuchowymi i smakowymi (bo wszystkie produkty używane do tworzenia arcydzieł są jak najbardziej naturalne i jadalne). Z tych wszystkich stymulujących zmysły składników w czasie zabawy powstają prawdziwe arcydzieła. I właśnie w takich zajęciach brały udział Muszelki w dniu 25.07.2017r. Najwięcej przyjemności dzieciom sprawiło zagniatanie ciasta i to, że mogły się pobrudzić. A oto dowody na to, że zabawa była przednia.

Zobaczcie sami:

(więcej…)

Steblusiowa fotobudka

IMG_5605Co z zrobić, aby uwiecznić wspomnienia z naszego letniego dyżuru i dobrze się bawić? Fotobudka jest rozwiązaniem! W poniedziałek wystarczyło się przebrać przy pomocy specjalnie przygotowanych gadżetów, stanąć przed obiektywem i przybrać odpowiednią pozę, aby już po kilkunastu sekundach otrzymać fantastyczne zdjęcia. Przedszkolaki miały ogromną frajdę dobierając stroje i pozując przed obiektywem.

Zobaczcie sami:

(więcej…)

Kino w Steblusiu

801Piątek (21.07.) zaskoczył nas deszczem i chłodem, ale dla Steblusiowych przedszkolaków nie jest to powód do nudy, ponieważ czekało na dzieci KINO. Tuż po śniadaniu przedszkolaki udały się do „sali kinowej”. Nie byłoby prawdziwego kina bez popcornu, toteż każde dziecko otrzymało torebkę z tą przepyszną przekąską. I tak mimo brzydkiej pogodowej aury bawiliśmy się znakomicie.

Zobaczcie sami:

(więcej…)

Przejdź do treści Przejdź do menu