Rekrutacja

REKRUTACJA

Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym znajdą Państwo w zakładce REKRUTACJA

 

 

Potwierdzenie woli przez rodzica przyjęcia dziecka w placówce zakwalifikowanej na rok szkolny 2020/2021

 

Szanowni Rodzice

3 kwietnia 2020 r. na stronach internetowych przedszkoli oraz na drzwiach placówek zostaną wywieszone listy dzieci zakwalifikowanych do przedszkola.

W dniach od 6 do 14 kwietnia 2020 r. w przedszkolu, do którego zostało zakwalifikowane Państwa dziecko należy potwierdzić wolę przyjęcia.

Z uwagi na trudny czas związany z koronawirusem prosimy o składanie potwierdzenia woli przede wszystkim w sposób elektroniczny, aby zminimalizować poruszanie się po mieście i kontakt z pracownikami przedszkoli. Przedszkola miejskie do dnia 10 kwietnia 2020 r. będą czynne do godz. 12:00 w dniu 14 kwietnia do godz. 15:00.

Osoby posiadające dostęp do internetu:

  1. Druk potwierdzenia woli mogą pobrać na stronach:

      – przedszkoli miejskich

      – Urzędu Miasta

      – portalu rekrutacja Vulcan –pliki do pobrania

  1. Następnie po wypełnieniu druku należy odesłać go na skrzynkę mailową przedszkola.

  2. Możliwe jest napisanie maila do przedszkola oświadczającego potwierdzenie woli podając: imię i nazwisko dziecka PESEL, imię i nazwisko rodzica oraz nazwę przedszkola, do którego rodzic potwierdza wolę.

  3. Pracownik placówki odeśle informację zwrotną o otrzymaniu potwierdzenia woli.

Osoby nie posiadające dostępu do internetu-wyjątkowe sytuacje

  1. Druk potwierdzenia woli rodzic może pobrać w holu Urzędu Miejskiego do godz.1400

  2. Druk potwierdzenia woli może podpisać jeden z rodziców.

  3. Po wypełnieniu druku należy zanieść go do przedszkola, do którego potwierdza się wolę i wrzucić do skrzynki pocztowej.

PLIKI DO POBRANIA:

POTWIERDZENIE WOLI PRZYJĘCIA DO PRZEDSZKOLA

POTWIERDZENIE_WOLI_PRZYJECIA_DO_PRZEDSZKOLA_(1) 

 

Po 17 kwietnia 2020 r. dyrektorzy przedszkoli miejskich przekażą do Urzędu Miejskiego w Lublińcu listy dzieci, które nie zostały przyjęte do żadnego wybranego przez rodzica przedszkola. W kolejnych dniach Burmistrz Miasta wskaże rodzicom przedszkole dla dziecka w placówce, w której zostały wolne miejsca.

LETNIE BAŃKOWE POŻEGNANIE W STEBLUSIU

IMG_8390„Bańkowo”, wesoło i kolorowo zrobiło się w naszym Steblusiowym ogrodzie. Przedszkolaki robiły bańki mydlane: duże, małe, delikatne, magiczne, tęczowe… Wspaniałe było puszczanie baniek, a jeszcze przyjemniejsze gonienie ich i łapanie. Było dużo radości i wesołej zabawy w tym ostatnim dniu wakacyjnych zajęć w Steblusiu. 

 

Zobaczcie sami: 

 

Do zobaczenia dzieciaki we wrześniu! 

Życzymy słonecznych wakacji!  

Odpoczywajcie!    

   

ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

IMG_8333W Steblusiowym ogrodzie przedszkolnym pojawił się nowy sprzęt rekreacyjno – sportowy dla dzieci, który przedszkolaki powitały z wielką radością. Pobyt w ogrodzie przedszkolnym na świeżym powietrzu zawsze sprawia przedszkolakom wiele radości, a dodatkowo dzieci mogą doskonalić sprawność, zwinność i równowagę. W przedszkolu nie ma czasu na nudę. 

Zobaczcie sami:

wyjście ŻÓŁWIKÓW do lodziarni

WhatsApp Image 2019-07-26 at 18.08.25 (1)W piątek pogoda dopisała, dlatego na zakończenie dyżuru letniego w Steblusiu najmłodsza grupa Żółwiki wybrały się ze swoimi paniami na lody. Dzieci same wybierały, jaki chcą smak lodów. Trzeba przyznać, że bardzo pyszne były te lody. 

Zobaczcie sami:

ŻÓŁWIKI W SALI ZABAW

WhatsApp Image 2019-07-24 at 15.41.28Przedszkolaki z grupy ŻÓŁWIKI mile i aktywnie spędziły czas na zabawach w WESOŁYM MIASTECZKU. Był to dzień pełen wrażeń i niezapomnianych przeżyć. 

 

Zobaczcie sami:

Wyjście na lody grupy RYBKI

WhatsApp Image 2019-07-23 at 22.34.56We wtorek dzieci z grupy RYBKI wybrały się na wycieczkę pieszą do pobliskiej lodziarni. Uśmiechy nie znikały z twarzy dzieci. Lody były przepyszne, a zadowolone dzieci ze smakiem zjadły wybrane przez siebie przysmak! 

 

Zobaczcie sami:

RACZKI W SALI ZABAW

WhatsApp Image 2019-07-23 at 17.19.55 (2)We wtorek dzieci z grupy RACZKI wraz ze swoimi paniami odwiedziły salę zabaw „Wesołe Miasteczko”. Zabawy sprawiły przedszkolakom wiele radości, zaspokoiły naturalną potrzebę ruchu, a przy tym rozwijały kontakt oraz relacje koleżeńskie ze swoimi rówieśnikami. Godzina szalonej zabawy w tunelach, na zjeżdżalniach i  w basenach z kolorowymi piłkami minęła bardzo szybko, a nawet: za szybko.

Zobaczcie sami:

Lubię kanapki szykować, bo będą mi smakować

WhatsApp Image 2019-07-22 at 17.26.07W poniedziałek (22.07. ) przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie – same przygotowały sobie kanapki na śniadanieNa stołach zagościły świeże warzywa: sałata, pomidor, rzodkiewka, papryka, ogórek i szczypiorek oraz jajko, ser, szynka. Dzieci samodzielnie układały produkty na kanapkach tworząc na nich ciekawe i niepowtarzalne kompozycje. Przygotowane kanapki wyglądały smakowicie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin, więc zostały spałaszowane przez dzieci błyskawicznie. Okazuje się, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie.

Zobaczcie sami:

Wycieczka RYBEK do sali zabaw

W poniedziałek grupa Rybki wybrała się na wycieczkę do sali Zabaw „Wesołe Miasteczko”. Na Dzieci czekało wiele ciekawych atrakcji. Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną przedszkolaków, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i – co najważniejsze – radosnej zabawy.

Zobaczcie sami:

ROZGWIAZDY I DELFINKI W SALI ZABAW


WhatsApp Image 2019-07-19 at 22.47.36 (20)Sala zabaw
– to doskonałe miejsce dla urozmaicenia czasu jaki spędzają przedszkolaki podczas dyżuru w przedszkolu. Jest to również możliwość kształtowania  umiejętności współdziałania i integracji w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę. W sali zabaw „Wesołe Miasteczko” dzieci z grupy DELFINKI i ROZGWIAZDY mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. III-poziomowego labiryntu z przeszkodami, zjeżdżalni, basenu z kulkami, dmuchańca do skakania i wielu innych rozrywek. Zadowolone, lekko zmęczone i pełne wrażeń dzieci wróciły  do przedszkola. 

Zobaczcie sami: