W KRAINIE MUZYKI – ZABAWY RYTMICZNE

Dzisiaj zapraszamy Was do zabawy rytmicznej. Ale nim zaczniemy, spróbujcie rozwiązać zagadkę, dzięki której dowiecie się , jaki będzie główny temat naszego muzycznego spotkania.

Przez całą zimę słodko śpi

A słodko – dlatego, że miód mu się śni.

TAK! To MIŚ!

 

1853232

Na pewno przypominacie sobie piosenkę przedszkolną, w której występują misie. Jej tytuł brzmi: „Jadą, jadą misie”. Spróbujcie razem  z nami ją zaśpiewać. Kto z Was nie zna słów, może sobie pośpiewać na sylabie: „la, la, la”. My zrobimy to z Wami w drugiej zwrotce.

Wszystko jasne? To zaczynamy!

 

A teraz spróbujmy się pobawić rytmem tej piosenki. Do tego wystarczy Wam stół, Wasze dłonie i chęć do zabawy. Popatrzcie na nagranie jak należy to zrobić, a potem dokładnie powtórzcie. Dla ułatwienia możecie sobie liczyć do 4.

A oto pierwszy rytm:

 

Drugi fragment rytmiczny jest nieco trudniejszy, ale z pewnością dacie sobie radę.

 

A teraz najtrudniejszy rytm do powtórzenia.

 

Jeśli opanowaliście wszystkie dzisiejsze zabawy to zapraszamy Was do rytmizacji piosenki przewodniej: Jadą, jadą misie”. Wystarczy tylko po kolei powtórzyć dzisiejsze zadania. Oczywiście zrobimy to razem z Wami.

Gotowi? Zaczynamy!

 

Jeśli zadania dzisiejsze są dla Was za trudne, możecie po prostu rytm wyklaskać i też będzie super zabawa!

Na koniec nagroda dla wszystkich, którzy dzisiaj z nami się bawili!

 

nutyNa zakończenie tradycyjnie pytanie: czy udało Wam się rozpoznać głos pani z przedszkola, która Was dzisiaj witała?

 45592150-vector-illustration-of-happy-emoticon-giving-thumb-up-isolated-on-white-background

TAK! Przywitała Was dzisiaj PANI OLA

Do usłyszenia!