GNIOTKI ANTYSTRESOWE


kcKBM7y6i (1)Dzisiaj kochane Steblusiaki mamy dla Was propozycję zabawy, której nie można się oprzeć. Nie raz bawiliśmy się w ten sposób razem i doświadczyliśmy przy tym wiele 
pozytywnych emocji. Dlatego proponujemy, abyście zaprosili do zabawy rodzeństwo i rodziców. Na samym początku zrobimy, dobrze Wam już znaną, ciecz nienewtonowską.

 

Przygotujcie:

  • 1 szklankę mąki ziemniaczanej,

  • 1 szklankę wody,

  • naczynie, w którym wymieszacie składniki (miskę lub plastikowy pojemnik).

 9ecbb623-b440-49da-aa20-a18ce16e81cc

Zacznijcie od wsypania mąki do naczynia, a następnie wlejcie pół szklanki wody i wymieszajcie składniki rączkami. Jeśli masa jest za twarda dolejcie jeszcze trochę wody. Ciesz nienewtonowska gotowa. Nic prostszego, prawda?! 6cr5kb79i

 

Przyszedł czas na zabawę i doświadczenia!

Spróbujcie mocno uderzyć piąstką w powstałą masę – twarda jak skała prawda? Powolutku wsadźcie rączkę do cieczy – ooo zatopiła się. Spróbujcie ulepić z masy kulkę i położyć ją na dłoni – cóż się wydarzy, jak myślicie? Taka zabawa może trwać naprawdę długo i gwarantujemy Wam, że nie będziecie się nudzić.

Z przygotowanej cieczy nienewtonowskiej możecie wykonać także gniotki, które pozwolą Wam pozbyć się złych emocji. Każdy z nas czasami je ma, a taka piłeczka to dobry sposób na ich rozładowanie. Gniotek pozwala rozładować napięcie, bo gdy go ściskasz, koncentrujesz się na tym co robisz, a nie na tym co Cię zdenerwowało. Dodatkowo ćwiczysz ramię, poprawiasz krążenie, a przy tym dotleniasz mózg.

W takim razie przygotujcie:

  • balon,

  • plastikową butelkę,

  • kolorowe wstążki (opcjonalnie),

  • kolorowe markery.

4eeb1edb-8f32-47f4-93a2-8ec959240574Przy pomocy lejka przelejcie ciecz do butelki. Następnie nadmuchajcie balon, zakręćcie go leciutko i nałóżcie na szyjkę butelki. Kiedy to macie gotowe wystarczy przechylić butelkę i lekko ją ugniatać, tak aby masa przelała się do balonu.

 

 

 

 

 

IMG-9402Teraz wystarczy zawiązać balonik i ozdobić go według własnego pomysłu. Gniotek gotowy. Teraz śmiało go zgniataj, ugniataj, podrzucaj i ściskaj.

 

Uśmiechaj się przy tym, bo śmiech to najlepszy pogromca złych emocji!c65e52807e277f3865e2e76776ca9e8e