Narodowe Czytanie „Balladyny” Słowackiego w Lubitece

5f48a97c8da60_o,size,933x0,q,70,h,231231W sobotę, 5 września, na tarasie przy Lubitece (Bulwar Europejski) odbędzie się ogólnopolska akcja Narodowego Czytania. Tym razem mieszkańcy i zaproszeni goście będą czytać i słuchać „Balladyny” Juliusza Słowackiego.

W programie:

• czytanie fragmentów tekstu „BALLADYNY” Juliusza Słowackiego;

• koncert muzyczny Soni Wachowskiej;

• NUTKA ROMANTYZMU koncert w wykonaniu PasjonArt Akademia Umiejętności Artystycznych;

• ŻABKA W GOPLANOWYM JEZIORZE – warsztaty plastyczne Stiven Mrugała;

• RODZINNE-PLANSZOGRANIE – spotkanie z planszówkami Lubigraje Grzegorz Drynda;

• wystawa przygotowana przez Bibliotekę Pedagogiczną Filię w Lublińcu;

• quiz z nagrodami ze znajomości treści „BALLADYNY”;

• SWAP KSIĄŻKOWY – kącik wymiany książek (na wymianę należy przynieść książki w dobrym stanie; nie przynosimy książek zniszczonych, tytułów już nieaktualnych, podręczników i encyklopedii);

• ANIMACJE Z BAŃKAMI MYDLANYMI dla dzieci.

Uwaga! Uczestnicy Narodowego Czytania zobowiązani są do zachowania aktualnych wymogów reżimu sanitarnego.