„Travelling teddies” projekt eTwinning

W tym roku szkolnym, najstarsze Steblusiowe Przedszkolaki zaprosiły do współpracy rówieśników z Europy, aby razem z nimi badać świat, uczyć się języka angielskiego, a nade wszystko bawić się i czerpać radość z wzajemnych kontaktów. W ramach eTwinning, Przedszkole Miejskie nr 4 koordynuje projekt „Travelling teddies”. Aktywnie uczestniczą w nim wybrane europejskie kraje: Wielka Brytania, Malta, Słowenia i Turcja.

Projekt polega na tym, że z przedszkola w Wielkiej Brytanii została wysłana maskotka – miś o imieniu „Butterfly” wraz z własnym paszportem. Grupa Biedronek ze Steblusia miała możliwość poznania miłego gościa, przywitania się z nim w języku angielskim, zaznajomienia się z krajem, z którego pochodzi. Po zabawie z misiem – maskotką, dzieci zaśpiewały mu piosenkę „Panie Janie” w języku ojczystym oraz w języku angielskim.
W paszporcie, z którym przybył miś, przedszkolaki wkleiły zdjęcie grupowe i flagę Polski. Zostały tam również umieszczone informacje o naszym przedszkolu i mieście rodzinnym – Lublińcu. „Butterfly” został spakowany i wysłany do kolejnego przedszkola, biorącego udział w projekcie, tym razem na słoneczną wyspę Maltę. Przedszkolaki dalszą podróż misia będą śledzić na portalu eTwinning.

Spotkanie to wzmocniło u dzieci poczucie przynależności do swojej ojczyzny, do społeczności europejskiej, rozbudziło ciekawość całym światem… Steblusiowe Przedszkolaki, rozwijając na co dzień umiejętność posługiwania się językiem angielskim, z niecierpliwością czekają na następny projekt eTwinning.

Kategorie: 2017/2018