Kontakt

tel: 34 3511404, e-mail: 4@przedszkolalubliniec.pl, 42-700 Lubliniec, ul. Wawrzyńca Hajdy 20

SENSOPLASTYKA w grupie Robaczki

0W środę 31.01.18r , w grupie Robaczków odbędą się zajęcia Sensoplastyki®, podczas których będziemy mogli poznawać mnogość faktur, tekstur, barw oraz zapachów!

Będziemy potrzebować:
– Miska plastikowa- pojemność od 1,5L
– Butelka plastikowa np. po małej wodzie mineralnej – pojemność 0,5L
– Starsze ubranka na zmianę, których nie będzie żal ubrudzić (robocze) :
-długie spodnie (getry, leginsy itp.)
-bluzeczka z długim rękawkiem
-zapasowe majteczki

SENSOPLASTYKA© to zajęcia stymulujące wszystkie zmysły: węchu, wzroku, dotyku, słuchu oraz smaku. Edukacja plastyczna już od pierwszych chwil życia wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Sensoplastyka© I.A. Stefańskiej to metoda wspierania rozwoju poprzez działania z zakresu stymulacji sensorycznej/ w oparciu o edukację plastyczną/ z elementami Coachingu. Celem Sensoplastyki© jest wspieranie rozwoju kompetencji intra oraz interpersonalnych oraz harmonijny rozwój zmysłów i całego organizmu. Dla dzieci jest to przede wszystkim świetna zabawa, mogą dodawać i łączyć różne produkty np. różnego rodzaju mąki, kolorową wodę, aromaty, przyprawy, ziarna, oleje. Dzięki tym zabiegom powstają różne ciekawe masy i twórczy bałagan.

Kategorie: 2017/2018