Piankolina – czyli sposób na twórczą zabawę!

Dzisiaj kolejny pomysł na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem w domu! Piankolina – to niesamowicie przyjemna masa plastyczna, który posłuży dzieciom do zabawy, a co najważniejsze banalna w wykonaniu! Tworząc masę plastyczną taką jak piankolina zachęcamy dzieci do wąchania, dotykania, obserwowania i poznawania świata wokół za pomocą zmysłów. Dziecko w ten sposób poznaje nie tylko siebie, ale również zjawiska zachodzące wokół, to doskonały pomysł na oderwanie dziecka od telewizora czy komputera. Z domowej roboty piankoliny świetnie formuje się babki, lepi kule, odciska kształty.

Materiały i przybory:
  • duży, płaski pojemnik
  • pianka do golenia (1 szt.)
  • mąka ziemniaczana (1 kg)
  • barwniki spożywcze (jeśli chcemy nadać kolor)
Sposób wykonania:

1. Do płaskiego, dość dużego pojemnika dajemy piankę do golenia oraz mąkę ziemniaczaną. Składniki mieszamy ze sobą do uzyskanie nieklejącej się do rąk masy (w razie potrzeby dodajemy mąkę lub piankę).
2. Aby nadać piankolinie kolor należy do masy dodać kilka kropli barwnika spożywczego i dokładnie wymieszać.

piankolina

ŻYCZYMY UDANEJ ZABAWY!!!

Po zakończonej zabawie piankolinę najlepiej przechowywać w zamkniętym opakowaniu !