Kontakt

tel: 34 3511404, e-mail: 4@przedszkolalubliniec.pl, 42-700 Lubliniec, ul. Wawrzyńca Hajdy 20

Zabawa kształtująca koncentrację

Kochane Steblusiaki, prosimy o uwagę!

Koncentracja polega na skupianiu, utrzymaniu uwagi na określonym zadaniu. Potrzebujemy jej, by z powodzeniem realizować zadania oraz funkcjonować w otaczającym nas świecie. Koncentracja uwagi to ważna umiejętność, której funkcjonowanie niejednokrotnie jest utrudnione poprzez przestymulowanie (hałas, włączony telewizor, grająca zabawka). Zatem bardzo ważne jest, aby trenować koncentrację u dzieci.

Doskonalenie tej umiejętności można zamienić w świetną zabawę! Gotowi?

Potrzebujemy:
– kolorowych kartek papieru, w tym jednej białej (reszta kolorów dowolna)
– nożyczek

20200327_102251

No to zaczynamy!

20200327_102535
Przygotuj 6 kartek papieru, każdą w innym kolorze oraz jedną białą. Trzymając poziomo kolorowe kartki przetnij je na pół, nie przecinaj białej.

Ułóż je na  podłodze lub dywanie według wzoru na zdjęciu poniżej.

20200327_103044

W zabawie biorą udział dwie osoby. Jedna osoba będzie prezentować wymyślony przez siebie rytm, wystukując go dłoniom na kolorowych kartkach. Zadaniem drugiej osoby jest powtórzenie tego rytmu.

Uwaga! Skup się!
Zwróć uwagę, którą ręką, prawą czy lewą należy wystukać rytm i w jakie kolory uderzać.
Po trzech różnych rytmach, zamieńcie się rolami! Zaproś do zabawy mamę i tatę!

Wszyscy razem trenujmy dziś swoją koncentrację!di9rajbbT
Udanej zabawy!