Kontakt

tel: 34 3511404, e-mail: 4@przedszkolalubliniec.pl, 42-700 Lubliniec, ul. Wawrzyńca Hajdy 20

TEATRZYK DŹWIĘKOWY

Dziś przygotowaliśmy dla Was kolejną porcję muzycznych atrakcji. Zapraszamy Was na ”teatrzyk dźwiękowy”Aktorami teatrzyku będą instrumenty, których brzmienie poznaliście w przedszkolu.

Ciekawe, czy pamiętacie jakie dźwięki wydają te instrumenty? Waszym zadaniem na dzisiaj będzie rozpoznać nazwę instrumentu po jego brzmieniu. Zaraz, zaraz musicie się pospieszyć z odpowiedzią, bo Wasz czas na odpowiedź będzie odmierzał, tykający zegar! ziX5yBe5T

Zaczynamy

A na koniec muzykowania zapraszamy Was do stworzenia ‘’Steblusiowej orkiestry”. Wystarczy wziąć do ręki miskę i łyżkę, i zrytmizować usłyszaną muzykę. Będzie to suite No. 1 „Les Toreadors” from Carmen Georges Bizeta.

ziX5yBe5TZaczynamy

Na zakończenie dzisiejszej audycji mamy jeszcze jedno pytanie: czy udało Wam się rozpoznać głos pani z przedszkola, która Was dzisiaj witała?

XrcnrjLTR

TAK! Dzisiaj przywitała Was PANI MARYSIAwychowawczyni grupyBIEDRONKI”!

Do usłyszenia!                  smile

#zostańwdomu