Kontakt

tel: 34 3511404, e-mail: 4@przedszkolalubliniec.pl, 42-700 Lubliniec, ul. Wawrzyńca Hajdy 20

W KRAINIE MUZYKI – Kolorowe Nutki

Mamy dla Was kolejną porcję muzycznych atrakcji. Dzisiaj poznacie podstawowe nutki (gamę), dzięki którym można skomponować utwór muzyczny lub piosenkę. Wystarczy przygotować kartkę papieru i 8 plastikowych nakrętek lub kapsli. Na kartce narysujcie samodzielnie lub z pomocą rodzica – 5
poziomych linii tak jak na zdjęciu.

Autor do napisania wiersza używa słów, a kompozytor nut. Jeśli zapamiętacie ich nazwy i miejsca na pięciolinii, będziecie mogli komponować własne melodie. Aby Wam ułatwić dzisiejsze zadanie, posłuchajcie naszej rymowanki i róbcie to, co my.

Spróbujcie teraz Wy zaśpiewać „gamę”. Jeśli nie uda się za pierwszym razem, popróbujcie kilkakrotnie.

Kto już potrafi zaśpiewać?

Czekamy na Wasze filmiki z nagraniami tej melodii /do,re,mi,fa,sol,la,si,do/!!!

Na zakończenie naszego muzykowania zapraszamy Was do zaśpiewania razem z nami piosenki o kwietniu, której refren zawiera prosty tekst. Jest to przysłowie związane z kwietniem:

„Kwiecień, plecień wciąż przeplata
Trochę zimy, trochę lata”.

Jesteście gotowi?
To zaczynamy!

qiBXxg7aT

Na zakończenie dzisiejszej audycji mamy do Was jeszcze jedno pytanie: czy udało Wam się rozpoznać głos pani z przedszkola, która Was dzisiaj witała?

TAK! Dzisiaj przywitała Was PANI ASIA – wychowawczyni grupy Jeżyki!

Do usłyszenia!