Kontakt

tel: 34 3511404, e-mail: 4@przedszkolalubliniec.pl, 42-700 Lubliniec, ul. Wawrzyńca Hajdy 20

UWAGA STEBLUSIAKI! EKO-PRZEDSZKOLAKI! KONKURS

DZIEŃ ZIEMIDnia 22 kwietnia – czyli dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Postawmy sobie pytanie: co robię, żeby moja planeta była czysta, piękna i wspaniała? Dlatego zapraszamy Was do udziału w konkursie o tematyce ekologicznej pod hasłem:

„Pomagamy Ziemi”

Należy wykonać pracę z różnych odpadów czyli z „niczego” stworzyć „coś”, np. uroczą świnkę, wesołego konika, samochód wyścigowy, czy sympatycznego pajacyka.

Pozostaje nam już tylko życzyć Wam ciekawych pomysłów i wytrwałości w tworzeniu wyjątkowych prac.

Cele konkursu:

• kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci,

• propagowanie zasad prawidłowej segregacji odpadów oraz ich wtórnego wykorzystania jako tworzywa artystycznego,

• rozwijanie zdolności manualnych i twórczej wyobraźni dziecka,

REGULAMIN KONKURSU:

1. Zadaniem uczestników jest wykonanie dowolnej pracy technicznej – przestrzennej z materiałów wtórnych np. tekstyliów, makulatury oraz tworzywa sztucznego i nazwania jej.

2. Konkurs adresowany jest do przedszkolaków „Steblusia”.

3. Pracę wykonuje dziecko przy niewielkim udziale rodzica, ważna jest pomysłowość oraz estetyka wykonania.

4. Czas trwania konkursu: 22.04.2020r. – 29.04.2020r.

5. Rozstrzygnięcie konkursu: 30.04.2020r.

6. Zdjęcia prac należy umieszczać na przedszkolnym Facebooku w komentarzach pod konkursem (jedna osoba – jedna praca) – za udział w konkursie na każdego czeka niespodzianka.

CZEKAMY NA WASZE EKO – PRACE! ziX5yBe5T