ZABAWY KOŁOWE

riLo5qaoTZapraszamy Was na kolejną lekcję wspólnego muzykowania. Z pewnością pamiętacie ile radości i uśmiechu dawały nam wspólne, przedszkolne zabawy kołowe. Działały jak magiczna różdżka. Jeśli jesteście dzisiaj smutni i chcecie poprawić swój humor pobawcie się razem z nami. Nasze propozycje na pewno was rozbawią.

A teraz posłuchajcie fragmentu pierwszej zabawy i odgadnijcie, w co będziemy się bawić?

Tak! To bardzo znana i lubiana przez wszystkich zabawa „Stary niedźwiedź”. Pośpiewajcie sobie i zaproście do zabawy swoich bliskich.

A teraz następny fragment zabawy – odgadnijcie jej tytuł!

Tak! To „Lambada” – przypomnijcie sobie, ile radości sprawiało Wam wykonywanie elementów ruchowych w tym tańcu? Dzisiaj sami możecie wymyślać ruchy do tego tańca.

Ostatnią naszą propozycją do zabawy będzie „Rolnik sam w dolinie”.

Jak tam Wasze humory? Pamiętajcie – śpiew i taniec to najlepsze lekarstwo na smutek!!!

Na zakończenie wspólnego muzykowania należą się dla Was wielkie brawa!!!

Jeśli chcecie zaśpiewajcie razem z nami!!!

nutyOstatnie pytanie: czy udało Wam się rozpoznać głos Pani z przedszkola, która Was dzisiaj witała?

TAK! Dzisiaj przywitała Was PANI KAROLINA! Do usłyszenia!