WIOSNA NA ŁĄCE

Kochane Steblusiowe Przedszkolaki, wokół obserwujemy jak Pani Wiosna budzi przyrodę do życia. Kwitną na łąkach kwiaty, zieleni się trawa, rozkwitają pięknie drzewa. Pojawiają się jaskółki, motyle i inni mieszkańcy łąki. Dziś mamy dla Was propozycję przestrzennej pracy plastycznej. Za pomocą kolorowych papierowych pasków sami możecie stworzyć piękną, kolorową łąkę.

c2dae0bc7de2c075ba4e0fe460278f96-product_lightbox

Potrzebne będą:

– biała kartka A4 lub A3,

– papier kolorowy,

– nożyczki

– klej.

Sposób wykonania:

Najpierw wycinamy paski różnej szerokości i długości w kolorze zielonym, tak aby stworzyć trawę.

Następnie wycinamy kolorowe paski papieru o różnej długości (tak jak widać to na zdjęciu).

Z tak przygotowanych pasków zaczynamy tworzyć różnych mieszkańców łąki, kwiatki a nawet słońce.

Papierowi mieszkańcy łąki:

illustration-cute-snail-cartoon_33070-3533Ślimak – najdłuższy pasek sklejamy w formie łezki- to będzie głowa ślimaka i jego noga(zdj.2). Pozostałe sklejamy w formie kółek. Podobnie możemy stworzyć motylka.

Aby zrobić kwiatki, należy paski jednakowej wielkości skleić w kółka i uformować kwiatek.

Można również z żółtych pasków o różnej długości zrobić słońce, sklejając je w kółka a paski papieru to będą jego promienie.

ZAPRASZAMY WAS DO TEJ KREATYWNEJ ZABAWY I POCHWALCIE SIĘ PRACAMI!

3d cartoon cute flower