W karainie muzyki

Witajcie! Tradycyjnie na początek zagadka słuchowa! Posłuchacie nagrania i spróbujcie odgadnąć, kto Was dzisiaj wita?

W miniony poniedziałek obchodziliście swoje święto „Dzień Dziecka”. Znanych jest dużo piosenek o dzieciach, ale jest jedna, która powstała dawno temu i jest popularna w dzisiejszych czasach. Śpiewa ją polska piosenkarka, kochająca wszystkie dzieci – Majka Jeżowska. Jej tytuł brzmi: „Wszystkie dzieci nasze są”.

Chcemy Was dzisiaj zaprosić do zabawy przy tej piosence. Wystarczy tylko zabrać flamastry lub farby, kartkę papieru i posłuchać nagrania piosenki.

Co będziecie malować?

painting-clipart-png-2Odpowiedź jest prosta: właśnie to, o czym jest piosenka. Słuchając – malujcie!!!

Dzieci młodsze namalują jeden zapamiętany element z tej piosnki, a starsze – wybrany fragment.

Do dzieła!!! f0s136

Jeśli chcecie posłuchać tekstu tej piosnki, poproście Waszych Rodziców o przeczytanie.

Majka Jeżowska

Ach, co za smutas leje łzy

Lalki w płacz, misiek zły

O już się śmieje, nosek mu drży

Deszczyk był a teraz wyschły łzy

Niebo rozjaśnia się samo

Mały uśmiech, jak tęcza

Już dobrze, mamo!

Ref.

Kasia, Michael, Małgosia, John

Na serca dnie mają swój dom

Uchyl im serce jak drzwi

Borys, Wojtek, Marysia, Tom

Niech małe sny spełnią się dziś

Wyśpiewaj marzenia, a świat

Będzie nasz!

Choć nie rozumiem mowy twej

Czytam lęk, czytam śmiech

Nuty nie kłamią, zbuduj z nich klucz

Otwórz nim nieśmiałość naszych słów

Ważny jest serca alfabet

Ciepły uśmiech, jak słownik

Jesteśmy razem!

Jeśli macie ochotę pośpiewać piosenkę razem z rodzicami poproście ich o powtórzenie nagrania!!!

Komu udało się „rodzinne śpiewanie”? – dajcie znać.images

A jeśli chcecie się pochwalić Waszymi ilustracjami do piosenki zróbcie zdjęcie i przyślijcie nam! Czekamy!!!

smiley - fragezeichen

Na zakończenie dzisiejszej audycji mamy do Was jeszcze jedno pytanie: czy udało Wam się rozpoznać głos pani z przedszkola, która Was dzisiaj witała?

TAK! Dzisiaj przywitała Was PANI Sabinka!!!

Do usłyszenia!