Rada Pedagogiczna zainspirowana pedagogiką Friedricha Froebla postanowiła główne jej założenia wprowadzić do naszego Steblusiowego Przedszkola poprzez INNOWACJĘ PEDAGOGICZNĄ. Przez jeden tydzień w miesiącu, każda grupa przedszkolna ma zajęcia edukacyjne prowadzone według programu wychowania przedszkolnego „Dar zabawy”.
Zajęcia dydaktyczne prowadzone według tego programu realizowane są w dwóch formach: pod postacią zajęć dydaktycznych w kole(określano jak Poranne koło) i zajęć rozwijających umiejętności poznawcze, społeczne i emocjonalne, realizowanych w grupachpracujących metodą stacyjną w czterech kącikach. Takie rozwiązanie pozwala na wielozmysłowe i wieloaspektowe poznawanie świata – z perspektywy piękna w kąciku twórczym, z perspektywy doświadczalnej wkąciku badawczym, z perspektywy samodzielności i aktywności w kąciku gospodarczym oraz z perspektywy własnych doświadczeń i obrazów umysłowych wkąciku darów.
Istotnym elementem tej pedagogiki są dary – kształcące zabawki. Czym są Dary? Koncepcja Froebla oparta jest na pracy z materiałami, których dostarcza przyroda – to dary natury oraz z przedmiotami, jakimi są zabawki celowo stworzone przez dorosłego dla dziecka – tak zwane dary, czyli materiały, które mają postać wełnianych piłeczek oraz zestawów drewnianych klocków w kształcie sześcianów, walców, graniastosłupów, a także- mozaiki, patyczki, pierścienie i punkty. Służą dzieciom do zabaw percepcyjno-manipulacyjnych, badawczych oraz umożliwiają rozwój zdolności artystycznych. Dzieci podejmują z ich wykorzystaniem zabawy badawcze, tematyczne i konstrukcyjne, poznają świat matematyki, tworzą ornamenty. Wymienionym aktywnościom towarzyszy śpiew, ruch oraz słuchanie literatury. Dary można wykorzystywać do ćwiczeń umysłowych i twórczych.