W KRAINIE MUZYKI

Dzisiaj w  ramach wspólnego muzykowania proponujemy Wam zabawy przy piosence…? Nie podamy Wam tytułu, najpierw musicie rozwiązać zagadkę. Posłuchajcie!!!

11-114077_mountain-stream-with-trees-clipart-download-river-mountainO tej porze roku

Są najdłuższe dni,

A słońce z wysoka

Grzeje nas i lśni

Tak! To lato, jedna z najbardziej lubianych pór roku. Już za parę dni pożegnamy wiosnę i gościć będziemy słoneczne LATO. Nasze „Steblusiaki” przypomną Wam piosenkę, która na pewno słyszeliście w przedszkolu. Jej tytuł brzmi „Lato”. Słowa są bardzo proste.

Lato, lato lato czeka.

Razem z latem czeka rzeka.

Razem z rzeką czeka las.

A tu ciągle nie ma nas!

A teraz podpowiedź dla najmłodszych dzieci. Jeśli macie problem z zapamiętaniem słów, popatrzcie na rysunki Waszych kolegów i z pewnością problem zniknie!

WhatsApp Image 2020-06-16 at 20.46.01 (1)

Zaśpiewajcie razem z przedszkolakami:

Pora na zabawę ruchową, z którą wszyscy sobie poradzicie. Wystarczy rozróżnić brzmienie dźwięków wysokich i niskich i dostosować  ruch.

Dźwięki wysokie – bieganie w miejscu na paluszkach.

Dźwięki niskie – uderzacie w bębenek, a jeśli nie macie w domu, użyjcie plastikowych misek.

Zaczynamy!

Na zakończenie dzisiejszego muzykowania powtórzmy sobie jeszcze raz piosenkę o lecie razem z przedszkolnym duetem. Śpiewajcie, a potem ją wyklaszczcie!

Brawo!!!Clapping emoticon

Dziękujemy wszystkim dzieciom, które bawiły się razem z nami, wykorzystując dzisiejsze muzyczne propozycje!!!

smiley - fragezeichenNa zakończenie dzisiejszych zajęć mamy do Was jeszcze jedno pytanie: czy udało Wam się rozpoznać głos pani z przedszkola, która Was dzisiaj witała?

TAK! Przywitała Was dzisiaj PANI HALINA!

Do usłyszenia!