„Niech żyją wakacje”

117893

To już ostatnia muzyczna środa przed wakacjami. Zapraszamy Was dzisiaj do zabawy przy piosence pt. „Niech żyją wakacje”. Na początek zagadka, ale tym razem dla Waszych Rodziców – jak brzmi liczba mnoga rzeczownika „niedziela”? – TAK! TO WAKACJE!!!

Skoro już rozbrzmiewa wkoło słowo: „wakacje”, możemy na dobre rozpocząć dzisiejsze zabawy. Zacznijmy od radosnego zaśpiewania wakacyjnej piosenki. Posłuchajcie i dołączcie do nas!

Czy zastanawialiście się, czym pojedziecie na wakacje? Samochodem, samolotem, a może pociągiem?
Mamy dla Was propozycję zabawy:
– melodia „Jedzie pociąg z daleka” będzie sygnałem do biegania wkoło na paluszkach
– melodia „Niech żyją wakacje” sygnałem do zatrzymania się i wygrywania rytmu (przedszkolaki na bum-bum rurkach), a wy – klaszcząc w rączki, lub uderzając pustą butelką.

A teraz zabawa dla najmłodszych przedszkolaków. Możecie sami dobrać sobie sylaby, które zastąpią słowa dzisiejszej piosenki. Jak można to zrobić posłuchajcie.

Na zakończenie dzisiejszego muzykowania utrwalimy pojęcia „cicho -głośno”. Zróbcie to, oglądając nagranie i bawiąc się razem z przedszkolakami. Jakim słowem? – oczywiście WAKACJAMI!!!

smiley - fragezeichenNa zakończenie dzisiejszych zajęć mamy do Was jeszcze jedno pytanie: czy udało Wam się rozpoznać głos pani z przedszkola, która Was dzisiaj witała?

TAK! Przywitała Was dzisiaj PANI GABRYSIA!

Do usłyszenia!