BALONOWY BADMINTON

balloon-clipart-32Aktywność ruchowa ma ogromny wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Organizm małego człowieka podświadomie daje sygnały do tego, aby zaspokajał „ głód ruchu” – bo jest on niezbędny do prawidłowego rozwoju, dlatego dzieci mają takie niespożytkowane pokłady energii i ciągle się ruszają. Dzisiaj prezentujemy szybki pomysł na aktywną zabawę, który sprawi, że nasze STEBLUSIAKI poruszają się w domu nawet, gdy za oknem siąpi i wieje wiatr.

Do wspólnej zabawy będą potrzebne:WhatsApp Image 2020-06-24 at 20.45.19

– dwa talerzyki papierowe

– patyczki

– taśmę klejącą

– balon.

Wykonanie:

Weź papierowy talerzyk i obróć go spodem do góry. Przyklej patyczek taśmą klejącą w taki sposób, aby wystająca poza obręb talerzyka część była odpowiednio długa do jej uchwycenia. Młodsze dzieci mogą poprosić o pomoc dorosłego.

WhatsApp Image 2020-06-24 at 20.45.19 (2)

I GOTOWE!!! Teraz już tylko pozostało napompować balon, zaprosić kogoś do zabawy i rozegrać balonowy mecz w badmintona.