Kontakt

tel: 34 3511404, e-mail: 4@przedszkolalubliniec.pl, 42-700 Lubliniec, ul. Wawrzyńca Hajdy 20

STOP SMOG

STOP SMOG!

We współczesnym świecie coraz częściej poruszane jest zagadnienie ekologii, w tym dbania o środowisko naturalne,wodę, segregację śmieci, a w szczególny sposób dbania o jakość powietrza.

W ramach II edycji kampanii „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”, organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach, Steblusiowe Przedszkolaki brały udział w zajęciach pod hasłem:„MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”. Dzieci korzystały ze specjalnych materiałów edukacyjnych o tematyce proekologicznej,oglądały filmy edukacyjne m.in.o niszczycielskim wpływie smogu na zdrowie i życie ludzi, roślin i zwierząt,a także oglądały bajkę animowaną pt.„Książę i Smog”.

„Biedronki” dodatkowo uczestniczyły w prelekcji dotyczącej dbania o czystość powietrza, w quizie ekologicznym, wykonały kilka eksperymentów z powietrzem i narysowały plakaty obrazujące  czystą i zanieczyszczoną  Ziemię. Dzieci poznały również przeznaczenie oczyszczacza powietrza – urządzenia filtrującego powietrze i usuwającego z niego wszelkie zanieczyszczenia.

Niech naszym wspólnym, celowym działaniem  będzie troska o planetę, na której obecnie żyjemy i na której będą żyły kolejne pokolenia.