Kontakt

tel: 34 3511404, e-mail: 4@przedszkolalubliniec.pl, 42-700 Lubliniec, ul. Wawrzyńca Hajdy 20

WAŻNA INFORMACJA

Od dnia 29 marca 2021 roku Przedszkole Miejskie nr 4 będzie nieczynne.

Od dnia 29 marca 2021 r. do dnia 11 kwietnia 2021 r. na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego.
Ograniczenie to będzie polegało na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego ustalonego przez dyrektora sposobu realizowania zajęć. Dodatkowo, ww. placówki wychowania przedszkolnego będą obowiązane prowadzić zajęcia dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oraz dzieci rodziców zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego określonych w wytycznych MEiN, MZ i GIS, jeśli rodzice tych dzieci złożą wniosek o zorganizowanie zajęć do dyrektora przedszkola lub szkoły albo osoby kierującej inną formą wychowania przedszkolnego.
W związku z powyższym rodzice, którzy spełniają powyższe kryterium zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, a jednocześnie nie mogących zapewnić dziecku opieki, zobowiązani są do złożenia wniosku do dyrektora przedszkola. Na wniosku należy uwzględnić proponowane przez Państwa godziny pobytu dziecka w przedszkolu.

Katarzyna Chałat
Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 4