MALOWANA PISANKA

Opublikowane przez przedszkole4 w dniu

Z Wielkanocą wiąże się wiele ludowych tradycji i zwyczajów. Jedną z nich jest malowanie jajek. Właśnie „jajko” raz w roku, na Wielkanoc występuje w roli głównej.

W tym roku dzieci z grupy „Biedronki” przystąpiły do akcji zorganizowanej przez Miasto Lubliniec, związanej z malowaniem pisanek. Jajko przeznaczone do ozdoby miało gigantyczny rozmiar, dlatego przedszkolaki w jego ozdobę włożyły sporo pracy.

Kolorowy papier, farby, mazaki, wstążki – to podstawowe materiały plastyczne, z których Dzieci przygotowały ozdoby. Na pisance oprócz kolorowych lublinieckich kamienic, pojawiły się także sylwety dzieci – autorów pracy.

Akcja „malowania jajek” była świetną zabawą, która sprawiła Dzieciom sporo radości.

Nasza „Steblusiowa” pisanka będzie jedną z wielu, wystawionych na lublinieckim rynku, w okresie przedświątecznym.

Zapraszamy do oglądania kolorowych, pięknych pisanek!

Przejdź do treści Przejdź do menu