Kontakt

tel: 34 3511404, e-mail: 4@przedszkolalubliniec.pl, 42-700 Lubliniec, ul. Wawrzyńca Hajdy 20

Akcja „Wirusoochrona”

W ramach akcji informacyjno – edukacyjnej „Wirusoochrona”, organizowanej przez Główny Inspektorat Sanitarny, dzieci z  grupy „ Słoneczka” i „Misiaki”, w marcu brały udział w zajęciach #lekcjaHIGIENY podczas, których realizowane były następujące zagadnienia:

– Prawidłowa higiena rąk;

– Podstawowe zasady postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne podczas epidemii koronawirusa;

– Podstawowe zasady zdrowego stylu życia – prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna;

– Inne zasady higieniczne (np. dostosowanie ubrania do warunków pogodowych).

W trakcie #lekcjahigieny pt.: „Wirusoochrona”, dzieci odbyły niezwykłą podróż po stacjach odkrywając różne zagadnienia związane ze zdrowiem i higieną ciała. Uczestniczyły w eksperymencie ukazującym przenoszenie wirusów (brokat) oraz wykonały doświadczenie z wodą, pieprzem i mydłem, który potwierdził dzieciom skuteczność zwalczania wirusów, podczas mycia rąk z użyciem detergentów. Za pomocą gumowych rękawiczek i farby zobaczyły jak prawidłowo należy myć ręce i jakie najczęściej można popełnić błędy podczas tych czynności. Przedszkolaki pogłębiły swoją wiedzę podczas prezentacji autorskiego filmiku „Steblusia”, który wyjaśnił dzieciom konieczność dbania o higienę całego ciała w nawiązaniu do epidemii koronawirusa. Wszyscy ochoczo uczestniczyli we wszelkich aktywnościach fizycznych, plastycznych i kulinarnych (szaszłyki z warzyw, zdrowa sałatka). Dzieci śpiewały również piosenki o tematyce zdrowotnej oraz nauczyły się wiersza.