Kontakt

tel: 34 3511404, e-mail: 4@przedszkolalubliniec.pl, 42-700 Lubliniec, ul. Wawrzyńca Hajdy 20

Ćwiczenie logopedyczne

DESZCZOWA CHMURA – ĆWICZENIE ODDECHOWE

Drogie Steblusiowe Przedszkolaki, w wolnej chwili zachęcamy Was do krótkich ćwiczeń logopedycznych. Dziś propozycja ćwiczeń oddechowych za pomocą własnoręcznie wykonanej  – dmuchajki  – DESZCZOWEJ CHMURY.

Deszczowa chmura to bardzo prosta  – pomoc do ćwiczeń oddechowych. Do skonstruowania potrzebne będą : woreczek foliowy, słomka, ścinki papieru lub bibuły, gumka recepturka, niebieski marker oraz nożyczki.

– Na woreczku rysujemy kształt chmury z kroplami deszczu.

– Bibułkę rwiemy na drobne kawałki i wrzucamy do woreczka.

– Do woreczka wkładamy końcówkę słomki.

– Koniec woreczka zawiązujemy gumką recepturką.

– Na górze woreczka robimy nożyczkami małe nacięcia- tak aby nadmiar powietrza swobodnie uchodził.

– Zabawka – dmuchajka gotowa!! Dmuchamy bardzo mocno a skrawki bibuły wirują jak spadające krople deszczu. Zapraszamy do zabawy!