Kontakt

tel: 34 3511404, e-mail: 4@przedszkolalubliniec.pl, 42-700 Lubliniec, ul. Wawrzyńca Hajdy 20

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi.

Nasze przedszkole 26 kwietnia obchodziło ten wyjątkowy dzień.

W tematykę obchodów wprowadził dzieci film: „Podróż Marii”, Przedszkolaki rozmawiały o trudnościach, umiejętnościach i sposobach radzenia sobie w trudnej sytuacji. Dzieci dowiedziały się, że dla osób z autyzmem ważna jest przewidywalność i powtarzalność sytuacji.

Uwieńczeniem tego dnia było wykonanie pracy plastycznej „Niebieskie Serce”.

Dodatkowo grupa „Jeżyków” wzięła udział w nagraniu krótkiego filmu, w którym podkreślamy, że „KAŻDY Z NAS JEST WYJĄTKOWY”.

FILM:

„KAŻDY Z NAS JEST WYJĄTKOWY”