Kontakt

tel: 34 3511404, e-mail: przedszkolenr4lubliniec@onet.pl, 42-700 Lubliniec, ul. Wawrzyńca Hajdy 20

Wizyta strażaków w przedszkolu

Opublikowane przez przedszkole4 w dniu

W letni poranek, 28 czerwca do naszego przedszkola przyjechali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu. Podczas spotkania, w którym uczestniczyły wszystkie przedszkolaki, Steblusiaki dowiedziały się na czym polega zawód strażaka. Zaproszeni goście dokładnie wyjaśnili, że praca strażaka to nie tylko gaszenie pożarów, ale również udzielanie pomocy ludziom podczas powodzi czy wypadków samochodowych. Strażak wyjaśnił dzieciom, że również podczas wakacyjnego wypoczynku należy zachować szczególną ostrożność w czasie kąpieli wodnych.

Największe zainteresowanie dzieci wzbudził wóz strażacki wraz z wyposażeniem. Strażacy zademonstrowali wykorzystywaną w akcjach aparaturę tlenową oraz węże i sprzęt służący do pomocy podczas wypadków. Pod czujnym okiem niecodziennych gości, dzieci mogły wejść do wozu strażackiego oraz przymierzyć kask i ubranie prawdziwego strażaka.

Spotkanie ze strażakami na długo utkwi w pamięci Steblusiowym przedszkolakom.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

 

Przejdź do treści Przejdź do menu