Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego w Kośmidrach

W poniedziałek 11 października grupa „Biedronek” wybrała się na wycieczkę do lasu, którą przygotowała dla nas Pani Małgosia z Gospodarstwa Agroturystycznego w Kośmidrach.

Słoneczna pogoda sprzyjała leśnym wędrówkom. Dzieci w tym dniu poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Dzieci spostrzegły mrówki, pajączki i inne leśne owady. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy. Słuchały odgłosów lasu, śpiewu ptaków oraz stukanie dzięcioła. Przedszkolakom udało się również zebrać piękne dary jesieni: kolorowe liście, szyszki i żołędzie.

Dziękujemy Pani Małgosi za poświęcony czas oraz przekazanie Dzieciom wielu ciekawych informacji dotyczących lasu i jego mieszkańców.