Kontakt

tel: 34 3511404, e-mail: przedszkolenr4lubliniec@onet.pl, 42-700 Lubliniec, ul. Wawrzyńca Hajdy 20

Akcja informacyjno-edukacyjna WIRUSOOCHRONA

Opublikowane przez przedszkole4 w dniu

 

#teledyskWirusoochrona

#lekcjaHigieny#Wirusoochrona

 

Przedszkole Miejskie nr 4 „Stebluś” po raz kolejny wzięło udział w akcji informacyjno-edukacyjnej pt.: „Wirusoochrona”, zorganizowanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Katowicach.

Głównym założeniem akcji  była promocja podstawowych zasad higieny osobistej, w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i wirusa grypy. Nadrzędnym zadaniem było wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyku dbania o higienę rąk, zwracanie uwagi na rolę szczepień ochronnych jako najskuteczniejszej formy zapobiegania rozprzestrzeniania się wielu chorób zakaźnych oraz zachęcanie dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.

W ramach akcji, w  grupie  „Słoneczek” poruszana była tematyka  higieny osobistej i tematyka dbania o zdrowie. Prowadzone były  –  #lekcjaHigieny –nie tylko rozmowy, ale przede wszystkim była praktyczna nauka.

Podczas Światowego Dnia Mycia Rąk, który w naszym przedszkolu obchodziliśmy w ubiegłym tygodniu, dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących nie tylko higieny rąk, ale również  dotyczących prawidłowego zachowania się podczas kaszlu czy kichania. W trakcie zajęć warsztatowych wszyscy robili ekologiczne mydełka z użyciem naturalnych surowców.

Poruszane były również zagadnienia związane z podstawowymi zasadami zdrowego stylu życia, dotyczącymi między innymi  prawidłowego odżywiania czy aktywności fizycznej. Ponadto, dzieci  z wielką chęcią robiły owocowe szaszłyki oraz kompoty z jabłek i śliwek, degustowały samodzielnie przygotowaną zdrową lemoniadę oraz chętnie brały udział w  ćwiczeniach gimnastycznych zarówno w sali zajęć, jak i w sali rekreacyjnej. Kolejny realizowany temat dotyczył konieczności wietrzenia sali, częstego przebywania na świeżym powietrzu i ubierania się stosownie do panujących warunków pogodowych. Niewątpliwie dużo radości dostarczyła przedszkolakom rozwiązywanie krzyżówki, kolorowanie karty pracy związanej z tematyką „Wirusoochrony” oraz śpiew i zabawa taneczna  przy dźwiękach piosenki: „Mydło, woda – tak się zaczyna Wirusoochrona”.

Działania prozdrowotne, które  podejmowaliśmy podczas tej akcji w grupie „Słoneczek”, na stałe wpiszą się w harmonogram codziennych praktyk wszystkich grup wiekowych. Mamy nadzieję, że dzieci będą dzielić się zdobytą wiedzą z najbliższymi, co niewątpliwie uchroni wielu przed zakażeniami  groźnymi chorobami.

 

 

Przejdź do treści Przejdź do menu