Ja i przyroda- wielka przygoda!

Już lato odeszło i kwiaty przekwitły,

a jeszcze coś w słońcu się mieni…”

W ramach realizowanej tematyki zajęć: „Ja i przyroda- wielka przygoda! Jesteśmy Eko- nie tylko nad rzeką!”, prowadzonej metodą Dar zabawy według koncepcji pedagogicznej F. Froebla, najstarsze dzieci dowiedziały się wielu cennych informacji o przyrodzie. Zajęcia składały się z dwóch część: pierwsza część – teoretyczna, sprowadzała się do rozmowy na temat ekologii i konieczności dbania o środowisko naturalne. Druga część zajęć to stricte praktyka czyli prace przyrodniczo-porządkowe w ogrodzie. Dzieci z grupy „Biedronek”, pełniąc funkcję przedstawicieli wszystkich Steblusiowych przedszkolaków, przystąpiły między innymi do usuwania zwiędniętych kwiatów i plewienia grządek. Tej wspólnej nauce poprzez zabawę z „materiałem” przyrodniczym, towarzyszyła radosna atmosfera, a radość, którą można było dostrzec na twarzach małych ogrodników, dobitnie podkreślały promienie jesiennego słońca. Na zakończenie zajęć dzieci miały możliwość swobodnego relaksowania się na świeżym powietrzu, a najmłodsze przedszkolaki– „Robaczki”, wybierając się na spacer, zgromadziły się przy drewnianym  jelonku i zaśpiewały ulubioną piosenkę oczywiście o tematyce jesiennej..

To prawda, że „Już lato odeszło i kwiaty przekwitły…..”, jednak  każda pora roku ma swoje uroki ,a tą szczególną ze względu na bogactwo barw jest ZŁOTA POLSKA JESIEŃ. Oby trwała jak najdłużej.