Kontakt

tel: 34 3511404, e-mail: przedszkolenr4lubliniec@onet.pl, 42-700 Lubliniec, ul. Wawrzyńca Hajdy 20

Ja i przyroda- wielka przygoda!

Opublikowane przez przedszkole4 w dniu

Już lato odeszło i kwiaty przekwitły,

a jeszcze coś w słońcu się mieni…”

 

W ramach realizowanej tematyki zajęć: „Ja i przyroda- wielka przygoda! Jesteśmy Eko- nie tylko nad rzeką!”, prowadzonej metodą Dar zabawy według koncepcji pedagogicznej F. Froebla, najstarsze dzieci dowiedziały się wielu cennych informacji o przyrodzie. Zajęcia składały się z dwóch część: pierwsza część – teoretyczna, sprowadzała się do rozmowy na temat ekologii i konieczności dbania o środowisko naturalne. Druga część zajęć to stricte praktyka czyli prace przyrodniczo-porządkowe w ogrodzie. Dzieci z grupy „Biedronek”, pełniąc funkcję przedstawicieli wszystkich Steblusiowych przedszkolaków, przystąpiły między innymi do usuwania zwiędniętych kwiatów i plewienia grządek. Tej wspólnej nauce poprzez zabawę z „materiałem” przyrodniczym, towarzyszyła radosna atmosfera, a radość, którą można było dostrzec na twarzach małych ogrodników, dobitnie podkreślały promienie jesiennego słońca. Na zakończenie zajęć dzieci miały możliwość swobodnego relaksowania się na świeżym powietrzu, a najmłodsze przedszkolaki– „Robaczki”, wybierając się na spacer, zgromadziły się przy drewnianym  jelonku i zaśpiewały ulubioną piosenkę oczywiście o tematyce jesiennej..

To prawda, że „Już lato odeszło i kwiaty przekwitły…..”, jednak  każda pora roku ma swoje uroki ,a tą szczególną ze względu na bogactwo barw jest ZŁOTA POLSKA JESIEŃ. Oby trwała jak najdłużej.

 

 

Przejdź do treści Przejdź do menu