„Szkoła pamięta” – akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej

Przełom października i listopada to szczególny czas pamięci o zmarłych, to dni wypełnione zadumą za tymi, którzy odeszli. W tym roku szkolnym nasze przedszkole po raz kolejny włączyło się w akcję Ministra Edukacji Narodowej pod hasłem „Szkoła pamięta”. Jej celem jest upamiętnianie ważnych postaci i wydarzeń, szczególnie 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Grupa „Biedronek” jako reprezentacja udała się na cmentarz w Steblowie, gdzie wspólną modlitwą i symbolicznym zapaleniem znicza została uczczona pamięć Pani Anieli Bolinger, szczególnie zasłużonej postaci, inicjatorki budowy naszego przedszkola. Wyjątkowego klimatu dodawała również pogoda. Promienie jesiennego słońca, rzucając blask na każdy z grobów, zarówno na te  udekorowane kwiatami i palącymi się zniczami, jak i na opuszczone, niejako symbolicznie wskazywały, by pamiętać o wszystkich zmarłych, by nikt nigdy nie „odszedł” w zapomnienie.