DZIEŃ ŚW. PATRYKA W „BIEDRONKACH”

Dzień Świętego Patryka jest świętem narodowym Irlandii,a także jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. Organizowane są różne imprezy, koncerty okolicznościowe. W ramach obchodów tego święta, najstarsze przedszkolaki – „Biedronki”, poznały wybrane symbole narodowe Irlandii: trójlistną koniczynę i flagę narodową, słuchały muzyki irlandzkiej, dowiedziały się ciekawostek o św. Patryku oraz skrzacie Leprechaunie, który według legendy ukrył swój skarb na końcu tęczy. Dominującym kolorem tego dnia była zieleń, nawiązująca do trawiastego krajobrazu Irlandii i nadająca wyjątkowego kolorytu zajęciom. Dzieci z zaangażowaniem tworzyły flagę narodową, wypełniały darami Froebla szablony skrzata, obserwowały pod lupą „złote monety”, zajadały się pysznym deserem oraz próbowały swoich umiejętności tanecznych przy dźwiękach skocznej muzyki irlandzkiej. Niewątpliwie najwięcej radości sprawiło wszystkim poszukiwanie skarbu czyli „złotych monet” skrupulatnie ukrytych w różnych zakamarkach sali. Obchody dnia św. Patryka na pewno wpiszą się w kalendarz corocznych wydarzeń w „Steblusiu”.