Wycieczka „Biedronek” do Szkoły Muzycznej

Dnia 10 maja, grupa najstarszych przedszkolaków – „Biedronek” wyruszyła na wycieczkę do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Lublińcu. Drogę umilał piękny śpiew ptaków, zapowiadający niejako spotkanie z muzyką. Na początku dzieci wysłuchały utworu instrumentalnego w wykonaniu nauczycieli tejże szkoły, a następnie zwiedzały wybrane klasy lekcyjne– m. in. klasę fortepianu, waltorni, fletu, gitary i perkusji, w których miały możliwość grania na instrumentach. Wszyscy byli zafascynowani! Ileż było radości i wesołej zabawy!
Kto wie, może taka „przyjaźń” z muzyką będzie dla niektórych inspiracją do podjęcia nauki w Szkole Muzycznej już od nowego roku szkolnego.

SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA GRONU PEDAGOGICZNEMU PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ W LUBLIŃCU! 🙂

wycieczka do szkoły muzycznej