Wycieczka Steblusiowych Przedszkolaków do Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Lublińcu

W minionym tygodniu grupy: „Słoneczka”, „Misiaki”, „Jeżyki” i „Biedronki” odbyły pieszą wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu. Celem wycieczki był udział w zajęciach przeprowadzonych, w sali edukacyjnej „Ognik”. Dzieci poprzez zabawę i zaprezentowane eksperymenty, poznały oraz przypomniały sobie ważne wiadomości dotyczące bezpieczeństwa na drodze, w pomieszczeniach kuchennych i w łazience, omówiły zasady zachowania się nad wodą i w lesie oraz zasady udzielania pierwszej pomocy, poznały znaczenie znaków ewakuacyjnych i wiele innych istotnych informacji dotyczących bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Na koniec wycieczki każdy mógł z bliska zobaczyć wozy strażackie oraz ważne sprzęty pomagające w ratowaniu ludzkiego życia. Składamy serdeczne podziękowania Komendzie Powiatowej PSP w Lublińcu za wspaniałą lekcję dotyczącą naszego bezpieczeństwa.

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO PAŃSTWOWEJ POWIATOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W LUBLIŃCU