Dzień Mamy w grupie „Robaczków”

W maju przypada jedno z najbardziej znanych świąt na całym świecie – Dzień Matki.
Z tej okazji Panie z grupy „Robaczków” zorganizowały wyjątkowe spotkanie – warsztaty dla Mamy z dzieckiem pt. ”Moja Mama”, podczas których nie zabrakło wspólnych zabaw i zadań. Dzieci i Mamy chętnie podejmowały prace przydzielone w kącikach zadaniowych – zgodnie z koncepcją F. Froebla, m.in. układały kwiaty z darów, tworzyły portret Mamy z materiałów plastycznych, obserwowały jak pięknie rozbijają się papierowe pąki kwiatów umieszczone na wodzie oraz przygotowywały smaczny truskawkowy tort. Mamusie były bardzo dumne ze swoich pociech, które doskonale poradziły sobie z przydzielonych zadań.
Na koniec nie zabrakło niespodzianki – tańca dla Mamy w wykonaniu wszystkich „Robaczków” oraz własnoręcznie przygotowanych prezentów, którymi obdarowały swoje mamusie .Po wspólnych zabawach Panie zaprosiły wszystkich do wspólnego biesiadowania .
Podczas tego spotkania dzieci poczuły obecność i bliskość swojej najukochańszej osoby – Mamy, której należy się moc uścisków i buziaków za jej bezwarunkową miłość.