Kontakt

tel: 34 3511404, e-mail: 4@przedszkolalubliniec.pl, 42-700 Lubliniec, ul. Wawrzyńca Hajdy 20

WYCIECZKA „BIEDRONEK” DO MANUFAKTURY SŁODYCZY

Opublikowane przez przedszkole4 w dniu

W środę 8 czerwca, Steblusiowe „Biedronki” odwiedziły Manufakturę Słodyczy „KukuRyku – maszket na patyku” w Koszęcinie. Przewodnikiem naszej kilkugodzinnej wycieczki była przemiła Pani Ania, która wprowadziła wszystkich w niezwykły, słodki świat. Starszaki zapoznały się z procesem powstawania czekolady, począwszy od ziarna kakaowca, aż do kostki czekolady. Po informacjach czysto teoretycznych przyszedł czas na praktykę czyli samodzielne zrobienie czekolady. Pod czujnym okiem Pani Ani, Dzieciaki zabrały się do wykonania własnej, niepowtarzalnej czekolady. W pierwszej kolejności była obserwacja i degustacja ziarna kakaowca, a kolejną czynnością malowanie masy czekoladowej farbkami – oczywiście czekoladowymi z użyciem różnych barwników spożywczych oraz ozdabianie drobnymi cukierkami i posypkami. Własnoręcznie wykonana czekolada będzie wyjątkowym rarytasem!
Podczas pobytu w tym niezwykle słodkim miejscu, przedszkolaki również samodzielnie robiły watę cukrową, tańczyły w bajkowych strojach i bawiły się w poszukiwanie ukrytego skarbu, którym były cukierki czyli bombony! 🙂 To był przepiękny, radosny, pełen wrażeń dzień! Z całego serca dziękujemy Gospodarzom Manufaktury Słodyczy w Koszęcinie – Pani Ani i Panu Wiktorowi za wielkie zaangażowanie w przygotowanie tak wielu atrakcji dla najmłodszych.
Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci!

DZIĘKUJEMY!

 

Wycieczka do Manufaktury Słodyczy w Koszęcinie

Przejdź do treści Przejdź do menu