DZIEŃ PIZZY W STEBLUSIU

Steblusiowe przedszkolaki już od poniedziałku rozpoczęły obchody Międzynarodowego Dnia Pizzy – podczas zajęć z języka angielskiego śpiewając piosenkę „Let’s make a pizza” dzieci uczyły się nazywania składników spożywczych niezbędnych do przygotowania pizzy. Starsze grupy utrwalały słówka w języku angielskim naklejając obrazki przedstawiające produkty spożywcze (cheese, tomatoes, mashrooms, salami) na papierowe talerzyki imitujące pizzę. Dzieci młodsze z kolei utrwalały nazwy składników pizzy grając w grę sprawnościową ”balancing pizza”. Najbardziej wyczekiwanym przez dzieci dniem tygodnia był czwartek (9 luty – Dzień Pizzy) ponieważ każdy przedszkolak mógł przygotować swoją autorską pizzę z ulubionymi składnikami, a po upieczeniu mógł ją zjeść z apetytem. Pizza była naprawdę mniam, pyszna – czyli yummy, delicious!