Dzień Świętego Patryka w STEBLUSIU

W ramach odkrywania kultury krajów anglojęzycznych, podczas zajęć z języka angielskiego, Steblusiowe przedszkolaki obchodziły Dzień Świętego Patryka -patrona Irlandii. Obowiązującym kolorem był zielony, nawiązujący do trawiastego krajobrazu Irlandii. Dzieci ubrane na zielono, wyruszyły na spotkanie z irlandzkim skrzatem – Leperchaun’em. Pani Marlena opowiedziała dzieciom o św. Patryku i sprytnym skrzacie, który ukrywa garniec ze złotem na końcu tęczy. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w proponowanych zadaniach, takich jak: zabawa przy skocznej irlandzkiej muzyce, układanie tęczy i szukanie trzylistnej koniczynki. Po wykonaniu wszystkich zadań na dzieci czekała słodka nagroda od skrzata – „czekoladowe złoto”. Podczas zajęć dzieci wzbogaciły słownictwo o nowe angielskie wyrazy – rainbow, gold, shamrock, Leprechaun.