Dnia 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie, kształtowanie właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.
W ramach obchodów tego wydarzenia, w poniedziałek 3 kwietnia, najstarsza grupa przedszkolna wybrała się na „Niebieski Happening” czyli Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Lublińcu. Było to spotkanie wychowanków i uczniów lublinieckich przedszkoli i szkół oraz wspólne przeżywanie tego wyjątkowego dnia. Dzień Autyzmu utożsamiany jest z kolorem niebieskim, dlatego kilka dni wcześniej grupa „Biedronek” pięknie udekorowała wyznaczone drzewo, znajdujące się na terenie parku przy Miejskim Domu Kultury. Dekorację stanowił niebieski łańcuch z serduszek oraz odbitych rączek przygotowany przez dzieci oraz panie.
To był dzień pełen wrażeń, który niewątpliwie pozostanie w naszej pamięci na długo. Dziękujemy za wspólne świętowanie!
Pamietajmy, że KAŻDY Z NAS JEST WYJĄTKOWY!