Wycieczka „Słoneczek” i „Misiaków” do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu

W minionym tygodniu grupa „Słoneczek” i „Misiaków” odbyły pieszą wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu.
Celem wyjścia był udział w zajęciach przeprowadzonych, w sali edukacyjnej „Ognik”. Dzieci wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się, jak dbać o bezpieczeństwo swoje oraz bliskich. Przedszkolaki dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną, i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają podczas różnych katastrof. Na koniec naszego spotkania Pan strażak zaprezentował całe wyposażenie wozu strażackiego oraz sprzętu pożarniczego.

Składamy serdeczne podziękowania Komendzie Powiatowej PSP w Lublińcu za wspaniałą lekcję dotyczącą naszego bezpieczeństwa.