Ogólnopolski Projekt Edukacyjny “Angielski jest fun – tastyczny!”

Wraz z końcem maja nasze STEBLUSIOWE przedszkole zakończyło realizację Ogólnopolskiego projektu Edukacyjnego „Angielski jest FUN-TASTYCZNY”. W ramach projektu dzieci wykonywały zadania, które miały zachęcić je do nauki języka angielskiego, zainteresować kulturą krajów angielskojęzycznych oraz poszerzyć znajomość słownictwa. Poprzez udział w tym projekcie dzieci zdobyły nowe doświadczeni, a zakończenie realizacji projektu uwieńczone zostało otrzymaniem certyfikatu dla placówki.
Projekt był zgodny z obowiązującą Podstawą programową wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej, a także z siódmym i dziewiątym kierunkiem polityki oświatowej MEiN na rok 2022/2023: “Rozwijanie umiejętności metodycznych nauczycieli w zakresie prawidłowego i skutecznego wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesach edukacyjnych. Wsparcie edukacji informatycznej i medialnej, w szczególności kształtowanie krytycznego podejścia do treści publikowanych w Internecie i mediach społecznościowych” oraz “Podnoszenie jakości kształcenia oraz dostępności i jakości wsparcia udzielanego dzieciom i uczniom w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych i integracyjnych”.

W ramach projektu w naszych przedszkolu zostały zrealizowane następujące zadania:
1. Obchody świąt związanych z kulturą krajów anglojęzycznych:
• Halloweeen (październik)
• Dzień Świętego Patryka (marzec)
2. Gazetka anglojęzyczna w sali zajęć dodatkowych (aktualizowana wraz z realizowanym kręgiem tematycznym);
3. Kącik książki po angielsku – stworzenie kącika książki angielskiej w sali zajęć dodatkowych;
4. Flashcards – wykonanie przez dzieci kart obrazkowych z danego kręgu tematycznego;
5. Bajkowe czary Mary – obejrzenie przez dzieci bajki anglojęzycznej i przygotowanie papierowej pizzy z okazji Dnia Pizzy ;
6. Rozśpiewane paluszki – nauka piosenki “One little finger ” i “Family finger ”;
7. Multi – kulti – przygotowanie prezentacji multimedialnej o wybranym kraju anglojęzycznym i rozmowa z dziećmi na temat informacji w niej zawartych;
8. Flaga maga – stworzenie flagi Wielkiej Brytanii.