Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego w Kośmidrach

W poniedziałek 12 czerwca dzieci z grupy „Słoneczka„ i „Misiaki” wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego w Kośmidrach. Po przyjeździe na miejsce czekała na przedszkolaki Pani Małgorzata Bednarek, która poprowadziła dla dzieci zajęcia edukacyjne. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las. Dzieci aktywnie poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic.. Wycieczka ta wzbogaciła wiedzę przedszkolaków, gdyż poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Dzieci miło spędziły czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.