Wycieczka „Robaczków” do Gospodarstwa Agroturystycznego w Kośmidrach

Dnia 19 czerwca nasza najmłodsza grupa wzięła udział w warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez Panią Małgorzatę Bednarek. Dzieci, wykorzystując swoje zmysły obserwowały, wąchały, smakowały i dotykały. Na początku zapoznaliśmy się z nasionami i narzędziami potrzebnymi do pracy w ogrodzie. Robaczki poznawały nazwy kwiatów i owadów. Dzięki tajemniczemu przejściu, które doprowadziło wszystkich do ogrodu, mali przyrodnicy mogli podziwiać okazy warzyw i owoców, które następnie kosztowali. Jak przystało na prawdziwych ogrodników, każdy samodzielnie zasadził miętę i ozdobił doniczkę darami natury. Wiele radości dała także dzieciom swobodna zabawa na podwórku i w mini kuchni błotnej. Dziękujemy Pani Małgosi za wspaniałe zajęcia o tematyce przyrodniczej!