FESTYN RODZINNY W „STEBLUSIU”

W czwartek 29 czerwca, w słoneczne popołudnie, odbył się długo wyczekiwany Festyn Rodzinny, w którym uczestniczyła cała społeczność przedszkolna. Swoją obecnością zaszczycili nas : Burmistrz Miasta Lublińca – Pan Edward Maniura, Zastępca Burmistrza – Pani Anna Jonczyk – Drzymała, przedstawiciele Urzędu Miasta, rodzice, dziadkowie, ciocie, wujkowie i wiele innych zainteresowanych osób.
Po oficjalnym przywitaniu, prawdziwy show skradły dzieci wszystkich grup wiekowych, które fantastycznie zaprezentowały się przed liczną publicznością tańcząc, śpiewając i grając na instrumentach. Po części artystycznej, duże zainteresowanie wywołało uroczyste otwarcie obiektu sfinansowanego ze środków budżetu obywatelskiego Miasta Lublińca – „Ścieżka zmysłów”. Oprócz ścieżki sensorycznej, na podwórku przedszkolnym pojawiła się także w pełni wyposażona kuchnia plenerowa i kącik muzyczny, które w całości tworzą Podwórko Sensoryczne. Wszyscy są nim zachwyceni!
Na naszym festynie dużym powodzeniem cieszyły się dodatkowe atrakcje, takie jak: kącik tatuaży, kącik fryzur, kącik plastyczny oraz fotobudka wyposażona w przeróżne, zabawne gadżety. Punktem kulminacyjnym tej niecodziennej imprezy był pokaz wozu strażackiego i węża strażackiego – jednego z elementów wodnej armatury pożarniczej. Grupka odważnych przedszkolaków skorzystała z tego nietypowego prysznica, zażywając kąpieli w strugach wody. Przemoczeni do przysłowiowej suchej nitki, ale bardzo zadowoleni, na pewno na długo zapamiętają to niezwykłe spotkanie ze strażakami. Całą imprezę osładzały różne smakołyki, kawa i soki, owoce, lody, wata cukrowa i popcorn. Radości było co niemiara!

Z całego serca DZIĘKUJEMY wszystkim rodzicom przedszkolaków, którzy pomagali w organizacji i wspierali rzeczowo całą imprezę. DZIĘKUJEMY wszystkim darczyńcom, którzy materialnie i organizacyjnie wsparli to duże przedsięwzięcie. Bez Waszego zaangażowania, DRODZY PRZYJACIELE STEBLUSIA, zorganizowanie Festynu Rodzinnego z tyloma atrakcjami nie byłoby możliwe.